Սեպտեմբերի 30-ին ՀՀ ԱԺ եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արման Եղոյանը հանձնաժողովի ներկայացուցիչների հետ ընդունել է «ՀՀ Ազգային ժողովի կարողությունների ուժեղացում` Համապարփակ եւ ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի վերահսկողության ու կիրարկման հետագա աջակցության համար» ԵՄ-ի կողմից ֆինանսավորվող Թվինինգ ծրագրի շրջանակներում Հայաստան այցելած Հունաստանի խորհրդարանի պատվիրակությանը:
Թեւ ծրագրի մեկնարկը տրվել է նախորդ տարվա դեկտեմբերին, սակայն COVID-19 համավարակի սահմանափակումներով պայմանավորված՝ հույն խորհրդարանականներն առաջին անգամ են այցելել Ազգային ժողով:
Հանդիպմանը, որին ներկա են եղել ծրագրի՝ Հունաստանի եւ Հայաստանի խորհրդարանների ղեկավարներ Էլենի Կանելոպուլուն եւ Մարի Մանուկյանը, կողմերը քննարկել են վերջին տասը ամիսների ընթացքում կատարված աշխատանքը, գնահատել Ազգային ժողովի աշխատակազմի կարիքները, նախանշել հետագա անելիքներն ու վերապատրաստումների թեմատիկ ուղղությունները:
Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել մինչեւ տարեվերջ կազմակերպել ծրագրի վերաբերյալ հանրային իրազեկման միջոցառում, որին ներկա կլինեն պատգամավորներ Հունաստանի եւ Հայաստանի խորհրդարաններից, բարձրաստիճան ներկայացուցիչներ Եվրոպական խորհրդարանից, Հայաստանում Եվրոպական միության պատվիրակությունից եւ այլ փոխկապակցված կառույցներից:

On September 30, the Chair of the RA NA Standing Committee on European Integration Arman Yeghoyan received the delegation of Hellenic Parliament visited Armenia within the frameworks of the Twinning Project ‘Strengthening of Capacity of the RA National Assembly to Further Support the Comprehensive and Enhanced Partnership Agreement (CEPA) Oversight and Implementation’ financed by the European Union with the representatives of the Committee.
Though, the project launched in December of the previous year, however, due to the restrictions of the COVID 19 pandemic, the Greek parliamentarians visited the National Assembly for the first time.
At the meeting where the Heads of Armenian and Hellenic Parliaments of the project Eleni Kanellopoulou and Mari Manukyan were present, the sides discussed the work implemented during the last ten months, evaluated the needs of the Staff of the National Assembly, noted the further works being done and thematic directions of trainings.
An agreement has been reached to organize a public awareness event related to the project until the end of the year, where the members from Hellenic and Armenian Parliaments, high-ranking representatives from the European Parliament, the delegation of the European Union to Armenia and from other interconnected structures will be present.